לשבות בעד "כולם תמורת כולם", סיום המלחמה ונגד ממשלת הדמים
לעצור את מתקפת הנקם ומרחץ הדמים בעזה, להיאבק ולהציב אלטרנטיבה לממשלת האסון, המצור והעוני
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
האופוזיציה לעיני בהסתדרות תקיים הפגנת תמיכה ביום השביתה המתוכננת במשק
עשרות עובדות ועובדים השתתפו בכנס לקידום הקמת סיעה חדשה למען הסתדרות לוחמת ודמוקרטית ■ יקיימו בתל־אביב ביום רביעי הקרוב, 8.2, הפגנת תמיכה בשביתה הכללית המתוכננת נגד ההעסקה הקבלנית במשק
2,094

2,094

מאז השביתה הכללית הסמלית של ה־7 בנובמבר, שקוצצה לשעות בודדות, אסר באופן בלתי דמוקרטי בית הדין הארצי לעבודה על הסתדרות העובדים להשבית את המשק כנגד הניצול האלים של מאות אלפי עובדי הקבלן.

במחאה על שלילת זכות השביתה, אירגנו בשבועות האחרונים פעילי "ב' זה אוהל" ו"דרור ישראל" הפגנה מול בית הדין הארצי בירושלים וכנס מחאה בהשתתפות כמאתיים פעילים בתל־אביב.

ביום חמישי האחרון, לאחר שלושה חודשים, הסיר בית הדין לעבודה את צו המניעה שהוצא כנגד השביתה הכללית (אף שהוא עדיין מגביל את היקפה). לאור זאת, ההסתדרות צפויה להשבית חלקים ניכרים מהמשק ביום רביעי ה־8 בפברואר בדרישה לקלוט עובדי קבלן להעסקה ישירה ולצמצם את מספרם במשק המגיע לכ־400,000, ברובם במגזר הציבורי. סוציאליסטים קוראים לקליטה גורפת של כלל עובדי הקבלן ולמיגור מוחלט של תופעת ההעסקה הקבלנית.

ביום השביתה המתוכננת תקיים האופוזיציה לעיני בהסתדרות הפגנת תמיכה במאבק ותקרא להמשיך בצעדים ארגוניים ובפעולות מחאה עד לקליטת כלל עובדי הקבלן וכמו כן להרחיב ולחבר את המאבק לשאר הבעיות החברתיות הבוערות. ההפגנה תצא ביום רביעי, 8 בפברואר בשעה 17:00, מחצר בית ההסתדרות ברחוב ארלוזרוב 93 בתל־אביב, ותתקיים גם אם ראשי ההסתדרות שוב יתקפלו ולא יקיימו את השביתה.


עשרות עובדים ועובדות, יהודים וערבים, השתתפו בכנס שהתקיים תחת הכותרת "עובדים ועובדות למען הסתדרות חזקה ודמוקרטית", ביום שישי ה־3 בפברואר במרכז מנשר בתל־אביב. הכנס נועד לקדם בניית סיעה חדשה לקראת הבחירות הפנימיות בהסתדרות ב־22 במאי ודן באסטרטגיה להחלפת ההנהגה ולהשגת שינוי בארגון העובדים הגדול בישראל.

בין משתתפי הכנס היו עובדות סוציאליות מקבוצת 'עו״סות הסתדרות אחרת', פעילים ופעילות מתנועת מאבק סוציאליסטי ומתנועת חד״ש, ושורה של חברי ועדים ופעילים חברתיים.

טרם הדיון שנערך בהשתתפות הקהל, נפתח הכנס בשורה של נאומים מאת מספר דוברים ודוברות ובהם מיה חסקל וענבל חרמוני, עובדות סוציאליות, מהמובילות של מאבק העובדות הסוציאליות בשנה שעברה. הן תיארו מסקנות שזכו לחיזוק בעקבות מאבק העובדות הסוציאליות לפיהן כל מאבק עובדים זקוק לסולידריות מצד עובדים אחרים, וכי יש לחבור לעובדים נוספים בהסתדרות על־מנת לבנות הנהגה שתהיה באמת נאמנה לעובדים ולא תפעל נגדם, כפי שעשתה ההנהגה הנוכחית בראשות עופר עיני.

עוד דיברה סוהיר דקסה־חלבי, עובדת סוציאלית מדלית אל־כרמל, גם כן פעילה מרכזית במאבק העובדות הסוציאליות ופעילה בתנועת מאבק סוציאליסטי. סוהיר תיארה כיצד ראשי ההסתדרות הפקירו את תנועת המחאה החברתית ואת השביתות הגדולות של השנה האחרונה. היא הסבירה כי יש לברך על השביתה הכללית המתוכננת ולפעול לחיזוקה, אך גם לדרוש מהנהגת ההסתדרות להוביל שביתה עוצמתית שתכלול כינוס של אסיפות עובדים וארגון הפגנות המוניות כחלק ממאבק למיגור ההעסקה הקבלנית. סוהיר הוסיפה כי יש לדרוש מהנהגת ההסתדרות להילחם נגד ההתקפות האנטי־דמוקרטיות והסכסכנות הלאומנית־גזענית בין עובדים.

בכנס דיבר גם חבר הנהגת ההסתדרות לשעבר מטעם סיעת חד״ש, אפרים דוידי, שסקר את תהליך ההפרטה שלוח־הרסן שממשלת נתניהו ממשיכה בו במלוא המרץ, למרות המחאה החברתית האדירה של הקיץ האחרון. דוידי התייחס בין השאר להפרטת ארכיון המדינה, שהיא יוצאת־דופן אפילו בעולם הקפיטליסטי של ימינו. הוא אמר כי הסיעה צריכה להציב בראש הקמפיין שלה את המאבק בהפרטה ולדרוש הלאמה מחדש של הנכסים שנשדדו על־ידי בעלי ההון בעשורים האחרונים, והעברה של מפעלים ושירותים אלה לניהול דמוקרטי בידי העובדים.

ההירתמות של קבוצת 'עו״סות הסתדרות אחרת' ליוזמה מחזקת את הפוטנציאל שלה באופן משמעותי. הדבר החשוב ביותר כרגע הוא לפרוץ למעגלים נוספים ולגייס ליוזמה כמה שיותר עובדים ועובדות משורות ההסתדרות ובפרט חברי ועדים. הכנס הציבורי הבא של ההתארגנות יתקיים ב־16 בפברואר ובהמשך מתוכנן גם כנס בחיפה. כל מי שמזדהים ומזדהות עם מטרות ההתארגנות: בואו לקחת חלק בבניית הסיעה החדשה!

הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.