לחזק את המחאה חוצת־הגבולות לעצירת מרחץ הדמים
לא לעוד "חילוצים" באמצעות מעשי טבח — להיאבק לשחרור כולם תמורת כולם ולסיום מרחץ הדמים!
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
יפו
דיור חברתי לכולם – גזענים החוצה!
חברת הבנייה "באמונה" מתגאה בכך שהיא בונה דירות לאנשי הציונות הדתית. כלומר, דירות שמראש נשללות באופן מפלה על רקע דתי ולאומי ממרבית הציבור
2,138

2,138

לאחר שהקימה פרויקט דיור גזעני המיועד ליהודים בלבד בלב שכונת עג׳מי ביפו, פירסמה באחרונה "באמונה" בניין דירות חדש לציבור הדתי־לאומי היהודי ברחוב יפת, גם הוא בלב שכונה שרוב תושביה ערבים.

"החזון הוא שיפו תהיה יהודית. כל יהודי שקונה דירה ביפו מעלה את הסיכוי שעוד יהודים יקנו כאן דירה", כך צוטט ב"הארץ" הקבלן יעקב היימן, המנהל את הפרויקט. היימן הגיע מארה״ב כדי להתנחל בהתנחלות איתמר ובהמשך החל לקדם בניית דיור ליהודים בלבד.

חברת "באמונה" מקדמת פרויקטים שונים ברוח גזענית זו בערים מעורבות נוספות כמו עכו ולוד, וכבר נתבעה מספר פעמים על־ידי אזרחים ערבים שנתקלו בסירוב כשביקשו לרכוש דירה.

הפרויקטים האלה מוקמים כשברקע מכבידה מצוקת דיור קשה במיוחד על תושבי יפו. תושבים ותיקים, יהודים וערבים, נדחקים החוצה מיפו בתהליך ממושך ודורסני שכולל הקמת בנייני יוקרה ודיור לעשירים בלבד, במקביל למדיניות הזנחה גזענית מצד העירייה, שלא משקיעה בשכונות, לא מאפשרת לתושבים לבנות דירות ומחסלת את שאריות הדיור הציבורי העירוני.

תושבי יפו הערבים נאלצים להתמודד עם קושי כפול, מכיוון שעל המכשולים הכלכליים נוספים גם מכשולים גזעניים שמקשים על שכירת או רכישת דירה באזורים רבים. רובם מגיעים בסופו של דבר ללוד או לרמלה, אל תוך שכונות עוני קורסות.

מול כרישי נדל״ן שמחפשים לבנות מגדלי יוקרה לעשירים, עירייה שמובילה מדיניות גזענית של הזנחה ופעילי ימין קיצוני שחותרים לשסות את התושבים אלה באלה, דרוש מאבק מאוחד של תושבים למען פתרון מצוקות הדיור והתשתיות.

לא ל"ייהוד יפו" ולא לבנייה לעשירים בלבד! כן לבנייה רחבת־היקף של דיור איכותי בבעלות ציבורית להשכרה בזול לתושבי יפו ושאר השכונות המוזנחות, תוך השתתפות דמוקרטית של התושבים בגיבוש הפתרונות ובתכנון.

הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.