לעצור את מתקפת הנקם ומרחץ הדמים בעזה, להיאבק ולהציב אלטרנטיבה לממשלת האסון, המצור והעוני
ממשלת נתניהו מתנערת מכל אחריות לאסון בביה״ח בעזה, כשברקע אלפי הרוגים מההפצצות
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
"הרשימה השחורה"
ממשלת השתולים של הטייקונים וארגוני המתנחלים
פלאייר הסברה שהופץ באירוע הופעות המחאה שנערך בתל אביב תחת הכותרת "הרשימה השחורה" בתגובה לרדיפה המקארתיסטית נגד מתנגדי הכיבוש
1,557

1,557

הפלאייר הבא הופץ אתמול (שישי) באירוע הופעות המחאה, "הרשימה השחורה", שנערך בתל אביב, בהשתתפות מאות בני־אדם, בתגובה לרדיפה המקארתיסטית נגד מתנגדי הכיבוש.

הטריגר לאירוע היה קמפיין ההסתה הדמגוגי הירוד של ארגון הימין 'אם תרצו', שהשתלח באחרונה בשורה של אמנים ליברלים ידועים בשל התנגדותם לכיבוש, בטענה שהם "שתולים" של גורמים בעלי אינטרסים זרים. הקמפיין עורר סלידה ציבורית ואילץ אפילו את נתניהו, ראשי 'הליכוד' וראשי 'הבית היהודי' להתנער מ'אם תרצו'.

כתב חדשות ערוץ 2, לירון זייד, סיקר את האירוע ובאופן מקומם ואירוני בחר לסיים את הסיקור בהתקפה על השמאל (הכתבה: "שתולים? האמנים הגיבו על הבמה").

"נראה שגם בשמאל יש מי שבוחר לכנות את הצד השני שתול", אומר הכתב, על רקע צילום פלאייר של 'מאבק סוציאליסטי' עם הכותרת "ממשלת השתולים של הטייקונים וארגוני המתנחלים". הכתב טוען כי "המשתתפים שראו את הפלאייר שחולק היום בחוץ מיהרו להסתייג ממנו" — אלא שהוא לא ממש מוכיח את הטענה ואף לא טרח לבקש את תגובתנו.

פעילי מאבק סוציאליסטי נתקלו דווקא בתגובות אוהדות ובהסכמה עם הטענה הבסיסית שהרדיפה האנטי־דמוקרטית מתחילה במסדרונות הממשלה ושיש לבנות מולה מחאה בשטח.

טענת הכתב מתבססת על הערה של השחקנית שרית וינו־אלעד, שלמרבה הצער אומרת בכתבה, בהתייחסות לפלאייר, כי "זה מעציב אותי כמו שכשאנשים שהם מהמחנה שלי פותחים את הפה ומדברים לא יפה". אותנו מעציבה הגישה שרואה בביקורת עניינית על הממשלה "דיבור לא יפה" ושנכנעת למעשה לסימטריה השקרית בין הרדיפה הפוליטית וההתקפות מימין, שהממשלה מובילה, לבין המאבק נגד אותן התקפות ונגד הממשלה והימין הקיצוני. כן, הממשלה לא משרתת את האינטרסים של רוב הציבור אלא של בעלי ההון ושל ארגוני המתנחלים.

הצטרפו ביום שישי הקרוב, 12 בפברואר, למשמרת מחאה מול מטה הליכוד במצודת זאב בתל אביב (לדף האירוע בפייסבוק). יחד נקרא למאבק משותף של יהודים וערבים נגד סתימת הפיות, נגד הגזענות, נגד הכיבוש ולמען שלום, שוויון וצדק חברתי.


נתניהו שתול של איל הקזינו האמריקאי שלדון אדלסון, כחלון שתול של טייקון הגז קובי מימון, איילת שקד וגלעד ארדן שתולים של סוחר הנשק והסמים סרג׳ מולר, ומי מהם לא שתול של מועצת יש״ע?! זו ממשלת "שתולים" שפועלת למען האינטרסים של בעלי ההון ומפעל ההתנחלויות.

המלחמה להגנת הכיבוש וההתנחלויות מדרדרת את הסכסוך למחוזות חדשים של אסונות. הרדיפה המקארתיסטית נגד מתנגדי הכיבוש היא ספין דמגוגי שנועד לנקות את ממשלת הימין של נתניהו מהאחריות למשבר המדמם ולבעיות החברתיות הבוערות.

"שואלים אותי אם לעד נחיה על חרבנו — כן", כך הודה בפשטות נתניהו שהמשמעות של מדיניות "ניהול הסכסוך" היא מלחמה נצחית. מאז תחילת אוקטובר נהרגו כבר מעל 30 ישראלים ו־160 פלסטינים בסבב הדמים הנוכחי.

גורמי תקשורת מגויסים עוזרים לממשלת נתניהו ליצור רושם כאילו היא "נאבקת בטרור" וכאילו היא פועלת להגנת שלום הציבור הישראלי. המציאות שונה.

המדיניות של הממשלה לא ממתנת את הסכסוך ולא מקדמת פתרון שלו, אלא להפך. והיא לא חותרת תחת התנאים שמצמיחים את הייאוש הקיצוני שבין השאר דוחף יחידים לבצע פעולות טרור נגד ישראלים, אלא להפך.

"ידה המושטת לשלום" של ממשלת נתניהו היא דיקטטורה של כיבוש והשתלטות על קרקעות ובתים — ובכלל זה טיפוח ואף מימון של רבנים כהניסטים וארגוני מתנחלים, שאחראים למעשה גם לפעולות טרור נגד משפחות פלסטיניות.

הקלת הוראות הפתיחה באש, הריסות בתים, סגרים, כתרים, מעצרים המוניים וכליאת ילדים, הטלת קנסות על משפחות עניות — הענישה הקולקטיבית הברוטלית נגד תושבים פלסטינים פוגעת בחפים מפשע ומעצימה את הסכסוך. לכן אלפי תושבים פלסטינים לקחו חלק בהפגנות בחודשים האחרונים, גם תחת דיכוי כבד.

חלקים משמעותיים בציבור הישראלי סולדים משלטון נתניהו ומהמשברים והאסונות שהוא גורם. אבל הבעיה היא שמול ממשלת הימין, שמנצלת בצורה צינית את החששות הביטחוניים בציבור הישראלי, לא עומדת כרגע אלטרנטיבה בולטת ברמה הארצית שתעזור לחשוף את האינטרסים הזרים שהממשלה הזאת משרתת.

המיליונרים לפיד והרצוג, שלקחו כבר חלק בממשלות נתניהו, הצטרפו בצורה כזו אחרת לרדיפה של מתנגדי הכיבוש, שכן הם לא מייצגים כל חלופה אמיתית למדיניות הלאומנית־גזענית והקפיטליסטית של הממשלה.

ניסיונות הרדיפה וההשתקה של המאבק נגד הכיבוש ולמען שלום, כמו גם השימוש הדמגוגי בטיעונים ביטחוניים לטובת העברת הגז לידי הטייקונים, צריכים להיענות בצעדי מחאה, מאבק והתארגנות בולטים יותר, רחבים יותר ותקיפים יותר, במטרה לחשוף את הממשלה ולהציב לה אלטרנטיבה אמיתית, סוציאליסטית.

תנועת מאבק סוציאליסטי קוראת:

  • לבנות מחאה בשטח — נגד סתימת הפיות, נגד הגזענות, נגד הכיבוש ולמען שלום, שוויון וצדק חברתי!
  • לארגן פעולות הסברה, הפגנות וצעדות מחאה. כן להתגייסות של ארגוני עובדים וסטודנטים.
  • כן למאבק משותף של יהודים וערבים, ישראלים ופלסטינים, למען צדק חברתי ושלום. לא לפגיעה באזרחים, לא לטרור.
  • לקדם מפלגה סוציאליסטית של ציבור העובדים והעובדות שתשמש אלטרנטיבה למפלגות הממסד.
הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.