הישגים לצד תמרורי אזהרה בהסכם המתגבש – המאבק על החינוך ממשיך
הגנה על רווחי נדל״ן או על הזכות לדיור ראוי?
X
תודה רבה!
אוקיי, ההודעה שלך נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
מי השתול פה?
שתולים שממומנים מגורמים זרים
נתניהו רוצה שנשכח שהמדיניות ה"ביטחונית" שלו היא זו שגובה עוד ועוד קורבנות ושהמדיניות ה"חברתית" שלו היא זו שמדרדרת עוד אלפי משפחות עובדות לעוני
1,384

ממשלת השתולים — שתולים של תשובה, אדלסון ושאר בעלי ההון, סוחרי נשק וסוחרי סמים — פועלת ממניעים זרים. הממשלה הזאת לא פועלת לטובת האינטרסים שלנו אלא לטובת האינטרסים של בעלי ההון. לכן היא מחלקת להם מתנות על חשבוננו, מורידה את מס החברות ומאפשרת להם לשדוד את מאגרי הגז.

בזמן שהעוני בחברה מתעצם ומאות אלפים לא סוגרים את החודש, ב־2015 היתה עלייה בקניית מטוסים פרטיים. כלומר לחברים של בנט, ביבי וכחלון דואגים. להם לא נגמר הכסף. להיפך, הוא ממשיך להצטבר.

ומה לגבי המדיניות "הביטחונית" של הממשלה? בתחילת אוקטובר האחרון (08.10.2015) לאחר הפיגוע הקטלני ברחוב הגיא בירושלים אמר נתניהו: "חידדנו את הוראות הפתיחה באש, נטיל עליהם עונשים… ננקוט צעדים נגד התנועה האסלאמית ומסיתים אחרים". הוא הוסיף כי "אנחנו בגל טרור, נרדוף את מי ששולח את המפגעים וננצח אותם". באותה מסיבת עיתונאים דיבר גם הרמטכ״ל: "הניסיון שלנו הביא ליכולת אפקטיבית מאוד. צה״ל במאבק ארוך שנים מול הטרור הפלסטיני, גם הפעם אנחנו פועלים בצורה ממוקדת. אנחנו נחזיר את תחושת הביטחון".

הממשלה אכן "חידדה" את הוראות הפתיחה באש. שינוי הוראות הפתיחה באש הוביל להרג עשרות מפגינים פלסטינים בחודשים האחרונים ועוד עשרות רבות של חשודים בביצוע פיגועי דקירה — וגם כאלה שאכן דקרו או דרסו — ונורו למוות כחלק ממדיניות ברורה של הוצאות להורג ללא משפט (המשך המדיניות המוצהרת של אהרונוביץ' מהממשלה הקודמת). אך אותן פעולות דיכוי קטלניות, כמו גם ההוצאה מחוץ לחוק של התנועה האסלאמית, כחלק מ"המאבק בהסתה", לא הגבירו את הביטחון של הציבור היהודי ולא מנעו עוד פיגועי דקירה וירי. אלא להיפך. מדיניות "ניהול הסכסוך" הכושלת ממשיכה לגבות קורבנות.

ליבוי האש הלאומנית על־ידי הממשלה, ובראש ובראשונה החרפת הדיכוי הצבאי והפוליטי כלפי הפלסטינים בגדה, בעזה, במזרח ירושלים וגם בתוך שטחי הקו הירוק — סללו את הדרך גם למעשי רצח הרסניים ומיואשים נוספים.

אז כשהכישלונות צורמים והמדיניות שלהם פושטת־רגל הם עוברים להסתה נגד השמאל ו"השתולים". זה הזמן להתארגן למאבק בהסתה שלהם ולהגיד בקול ברור שלא ארגון 'תעאיוש' ולא 'בצלם' אחראים למשבר ולהסלמה, אלא ממשלת הימין עצמה. לא יהיה ביטחון אמיתי לציבור הישראלי־יהודי כל עוד לא יהיה ביטחון אמיתי לציבור הערבי־פלסטיני. בשביל שלום וביטחון צריך להיאבק בממשלת השתולים של הטייקונים, ממשלת הכיבוש וההתנחלויות שמסכנת את הביטחון של כולם בכל כדור נוסף שהיא יורה.

*   פורסם במקור באתר "הטלוויזיה החברתית".תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.