לעצור את מתקפת הנקם ומרחץ הדמים בעזה, להיאבק ולהציב אלטרנטיבה לממשלת האסון, המצור והעוני
ממשלת נתניהו מתנערת מכל אחריות לאסון בביה״ח בעזה, כשברקע אלפי הרוגים מההפצצות
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
הצטרפו למאבק
למה הצטרפתי למאבק סוציאליסטי?
"האירוע שהיווה נקודת משבר בשבילי – כמו בשביל הרבה אחרים – היה הבחירה של דונלד טראמפ לנשיאות"
847

847

למרות שזמן רב היו לי דעות שמאליות, לא באמת הייתי פעיל במיוחד בתחום הפוליטי עד 2016. האירוע שהיווה נקודת משבר בשבילי — כמו בשביל הרבה אחרים — היה הבחירה של דונלד טראמפ לנשיאות.

לראות אדם כל־כך וולגרי וליצני מקבל כל־כך הרבה כוח גרם לי להרגיש שהמערכת הפוליטית היא לא מה שסיפרו לי עליו. בהמשך גם התחלתי לראות את ההקבלות בין טראמפ לעליה של תנועות ימין קיצוני בכל העולם באותה תקופה, ובין הטקטיקות של טראמפ לשימוש הציני של נתניהו אצלנו בהסתה לאומנית בוטה כדי לשמר את הכוח שלו.

בד־בבד, כישלונן של מספר מפלגות קפיטליסטיות, שהתיימרו להיות שמאליות (כמו המפלגה הדמוקרטית באמריקה), הובילה אותי לפקפוק ב"שמאל" הליברלי ולחפש אלטרנטיבה אידאולוגית. החיפושים הללו הובילו אותי לבחינה מעמיקה יותר של האינטרסים הכלכליים והמעמדיים שמעצבים את העולם שלנו, לרצון למצוא דרך לפעול לשינוי המערכת ואל הסוציאליזם.

בנקודה זו, חבר שנמצא בתנועת "מאבק סוציאליסטי" זיהה שאני בוחן מחדש את ראיית העולם שלי והציע לי לבוא לפגישת סניף. הגעתי לאירוע ערב הבחירות (הראשון בסבב הבחירות הנוכחי, באפריל 2019) ופגשתי קבוצה של אנשים שדיברו בבקיאות רבה ובהומור על המפה הפוליטית, ושתכננו באופן אקטיבי השתתפות במספר מחאות בשבועות הקרובים. אז הבנתי שהגעתי לאן שהייתי צריך להגיע — לתנועה של אנשים שמוכנים להסתכל על המציאות בצורה כנה, לצאת לשטח ולעבוד כדי לשנות אותה.

*   מתוך עיתון "המאבק", גיליון דצמבר 2019 – ינואר 2020
הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.