לעצור את מתקפת הנקם ומרחץ הדמים בעזה, להיאבק ולהציב אלטרנטיבה לממשלת האסון, המצור והעוני
ממשלת נתניהו מתנערת מכל אחריות לאסון בביה״ח בעזה, כשברקע אלפי הרוגים מההפצצות
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
קשאמה סוואנט
ניסיון הדחה מסוכן של נציגת ציבור סוציאליסטית והתקפה על תנועת ה־BLM והשמאל
היא ניצחה 3 מערכות בחירות רצופות, ועזרה להוביל מאבקים ומחאות להישגים תקדימיים ■ עכשיו הימין האמריקאי והתאגידים הגדולים בארה״ב רוצים לסגור איתה חשבון ולהדיח אותה ממועצת העיר ■ קשאמה סוואנט ותנועת אלטרטיבה סוציאליסטית בסיאטל (שוב) בעימות חזיתי מול אצולת ההון
1,259

1,259

החורף ייערכו בעיר סיאטל שבצפון־מערב ארה״ב, לראשונה בתולדותיה, בחירות בחודש דצמבר. המצביעות והמצביעים יתבקשו להכריע בעד או נגד המשך כהונתה של חברת מועצת העיר הסוציאליסטית היחידה, קשאמה סוואנט. זהו שיאו של ניסיון הדחה הנמשך מזה שנה, ומובל על ידי בעלי ההון והימין.

קביעת מועד הבחירות היא מהלך בוטה של דיכוי הצבעה (דרך פעולה המיועדת להשפיע על תוצאת בחירות באמצעות מניעת הצבעה של קבוצות מסוימות באוכלוסייה). ההצבעה תערך בין שתי תקופות החגים המרכזיות בארה״ב, שעה שאנשים עובדים.ות יכולים בקלות לפספס את העובדה שנערכות בחירות.

ניסיון ההדחה הוא התקפה גזענית, ימנית ואנטי־דמוקרטית שמטרתה להדיח את אחת הפייטריות האפקטיביות ביותר בארה״ב למען עובדות ועובדים. ספציפית, קשאמה הפכה למטרה בעקבות המעורבות שלה במחאת 'חיי שחורים נחשבים' (BLM) ובעקבות השימוש בעמדה הציבורית שלה לבניית מאבק מנצח למען הטלת מס על אמזון ועל תאגידי ענק נוספים. מס שנועד לממן דיור בר־השגה ותוכניות 'גרין ניו דיל'.

עבור התנועה הסוציאליסטית ותנועת ה־BLM, זהו רגע מכריע. שלוש שנים לפני הקמפיין ההיסטורי של ברני סנדרס לנשיאות ארה״ב ב־2016, פרצה קשאמה סוואנט את הדרך כשהפכה לסוציאליסטית הראשונה מזה 100 שנה שנבחרה לעמדה ציבורית בסיאטל. העמדה הזאת שימשה אותה כדי להוביל מאבקים מנצחים שסללו את הדרך לסוציאליסטיות, לסוציאליסטים ולמועמדים פרוגרסיביים נוספים לרוץ ואף להיבחר לעמדות ציבוריות ברחבי ארה״ב. בין המאבקים אותם קשאמה הובילה ניתן למנות את המאבק שהפך את סיאטל לעיר הגדולה הראשונה בארה״ב שהעלתה את שכר המינימום ל־15 דולר לשעה, את המאבק להטלת מס אמזון, וכן הישגים פורצי דרך בכל הקשור לזכויות שוכרי הדירות שעוררו את זעמם של כרישי הנדל״ן והלוביסטים שלהם.

אמזון ותאגידי הענק לא הצליחו לקנות את המושב של קשאמה במועצת העיר בבחירות המקומיות של שנת 2019, על אף שניסו לעשות זאת באמצעות הזרמת מימון חסר תקדים בהיסטוריה של סיאטל לקמפיין שהתנהל נגדה. כעת, פעם נוספת סוציאליסטיות וסוציאליסטים יוצאים למאבק ראש בראש עם התאגידים העשירים של סיאטל, כדי למנוע את מהלך ההדחה ולהגן על ההישגים של התנועות שלנו. במערכת הבחירות ההיסטורית הזאת, שככל הנראה תהיה מערכת הבחירות המקומיות עם ההשלכות הכי משמעותיות ב־2021, יידרש כל מאמץ כדי לנצח.

דיכוי הצבעה בהובלת הרפובליקנים ב"סיאטל הליברלית"

על אף שסיאטל מתגאה בתדמית הפרוגרסיבית שלה, קמפיין ההדחה נגד קשאמה הוציא את הרפובליקנים בעיר מהחורים באופן שלא נראה בעבר. הקמפיין שלהם קיבל תרומות מ־500 רפובליקנים עשירים, כולל 130 שתרמו בעבר לטראמפ, וביניהם גם התורם מספר אחת לטראמפ במדינת וושינגטון, כריש הנדל״ן ג׳ורג' פטרי. קמפיין ההדחה גם משך אליו תמיכה מצד אויבים מוכרים יותר כמו חברי הנהלת אמזון –שמימנו את היריב של קשאמה בבחירות 2019, והפסידו לאחר התגייסות היסטורית מצד אנשים עובדים בקלפי למען קשאמה. עד עכשיו, שלושה חברי הנהלת אמזון כבר תרמו לקמפיין ההדחה (John Schoettler, Morgan Battrell, Doug Herrington).

האופי הימני והאנטי־דמוקרטי של קמפיין ההדחה נחשף לעיני־כול עם השימוש בדיכוי הצבעה כדי לסלק את קשאמה ממועצת העיר. במטרה לצמצם את שיעורי ההצבעה ההיסטוריים בקרב אנשים עובדים, שוכרות ושוכרי דירות, קהילות לא לבנות וצעירים.ות –כל אלה שהביאו לקשאמה את הניצחון בשלוש מערכות בחירות רצופות — מנהלי קמפיין ההדחה עשו הכול כדי לא לקיים את ההצבעה על המשך הכהונה יחד עם הבחירות הרגילות לראשות העיר ומועצת העיר.

הם סירבו להגיש את החתימות שאספו כדי לדרוש את הדחתה של קשאמה לוועדת הבחירות במחוז הבחירה שלה, עד שזה כבר נהיה מאוחר מדי לכלול את ההצבעה על המשך כהונתה במערכת בחירות רגילה. הם לא הותירו למחוז ברירה אלא לערוך, באופן חסר תקדים ואנטי־דמוקרטי, בחירות מיוחדות בין חג ההודיה לחג המולד ב־7 בדצמבר.

אנשים עובדים בסיאטל מתמודדים עם שכר דירה ויוקר מחייה גבוהים, מה שמביא רבים מהם לעבוד שעות ארוכות, לעיתים קרובות במספר משרות. עם העומס של חיי היום־יום, רבות ורבים לא מאופסים על כל ההתרחשויות בכל מערכות בחירות, ועוד פחות מכך בתקופה בין חג ההודיה לחג המולד, שבועות ספורים אחרי הבחירות העירוניות הרגילות בנובמבר. קמפיין ההדחה בחר בעיתוי הזה באופן מכוון, כדי לקיים מערכת בחירות שתוכרע על ידי המצביעים העשירים ביותר, הלבנים ביותר והשמרניים ביותר במחוז הבחירה.

הניסיון לדיכוי הצבעה על ידי קמפיין ההדחה הינו ברור. הפער בין שיעור ההשתתפות בבחירות כלליות רגילות בחודש נובמבר לבחירות מיוחדת בחודש פברואר יכול להגיע ל־50% — וקהל הבוחרים בבחירות מיוחדות נוטה להיות יותר עשיר ויותר לבן. בבחירות שהן לא רק מיוחדות, אלא כאלה שנערכות באופן חסר תקדים בין תקופות החגים, הפער עלול להיות גבוה יותר.

במצב הזה, הקמפיין שלנו יעשה כל מאמץ כדי להעלות את שיעור ההצבעה. קמפיין הסולידריות עם קשאמה מתכוון לארגן מבצע חסר תקדים בשביל להביא לקלפיות כמה שיותר אנשים עובדים ועובדות. כדי לנצח, התנועה שלנו תצטרך לדפוק על מאות אלפי דלתות, ולארגן קמפיין שטח בהיקף גדול יותר גם ביחס לקמפיין שהביא להיבחרות מחדש של קשאמה ב־2019.

מה הם האישומים?

כשהאישומים שנועדו להצדיק את מהלך ההדחה נגד קשאמה הוגשו לבית המשפט באוגוסט 2020, זה היה ברור כי מדובר בנקמה על עמידתה לצד התנועה למען צדק לג׳ורג' פלויד. אמנם רק שלושה מבין ששת האישומים נשארו על כנם בתום ההליך המשפטי, אבל באחד מששת האישומים המקוריים, הפגנות ה־BLM כונו "אזור מלחמה" ואילו קשאמה הואשמה כי היא "נכשלה בהבטחת הבטיחות שלנו והיכולת שלנו לחיות בשלום". על אף שהאישומים עם האופי הגזעני הכי גלוי לעין נזרקו, אלה שנשארו עדיין באותו אופן חסר כנות מכפישים את תנועת ה־BLM ומנסים להפליל את עצם הניסיון לבנות מאבק.

האישום הראשון

האישום: "קשאמה הובילה צעדה לביתה של ראשת העיר של סיאטל ג׳ני דורקן, שעה שכתובת המגורים שלה מוגנת על פי חוק".

העובדות: בזמן שמחלקת המשטרה העירונית של דורקן פיזרה בפראות גז מדמיע כנגד הפגנות ושכונות בסיאטל, משפחות קורבנות האלימות המשטרתית ארגנו צעדה לא אלימה וביקשו מקשאמה לנאום בה. קשאמה נאמה בסולידריות עם המשפחות, אבל לא ידעה את הכתובת של דורקן וכלל לא הייתה קשורה לתכנון מסלול הצעדה.

האישום השני

האישום: "קשאמה סיכנה את שלום הציבור בכך שפתחה את בניין העירייה בעבור מפגינות ומפגינים לצורך קיום עצרת של ה־BLM במקום".

העובדות: קשאמה פתחה את בניין העירייה עבור המפגינות והמפגינים כדי לקיים פגישה, עם מסכות ותוך הקפדה על ריחוק חברתי, שנמשכה פחות משעה. לא רק שהפגישה הייתה לא אלימה לחלוטין, ועם הקפדה יתרה על תקנות הקורונה, היא אפשרה מרחב דיון חיוני עבור התנועה כדי לדבר על הצעדים הבאים. זה הוביל באופן ישיר לפיתוח של המאבק ולהישג משמעותי: הפיכת סיאטל לעיר הראשונה בארה״ב שאסרה בחוק על שימוש בנשקים כימיים לפיזור הפגנות.

האישום השלישי

האישום: "קשאמה עשתה שימוש לרעה בתקציבים ציבוריים כדי לקדם משאל־עם על מס אמזון"

העובדות: קשאמה הובילה תנועה למען מס על אמזון, שהצליחה להשיג מיליוני דולרים למימון דיור בר־השגה ותוכניות גרין ניו דיל ב־2020. בינואר 2020, המטה של קשאמה רכש חומרים ומזון עבור פגישה של התארגנות קהילתית כחלק מקמפיין מס אמזון. אז לא היה מדובר במפגש שנועד לקדם משאל עם בנושא, והחלטה על כך התקבלה רק חודשים מאוחר יותר. יחד עם כל זאת, כשוועדת הבחירות בסיאטל החליטה כי על קשאמה לשלם קנס קטן על כך היא אכן עשתה זאת. גורמי ההון שעומדים מאחורי מהלך ההדחה, לא כועסים על הקנס, אלא על כך שקשאמה הובילה ניצחון היסטורי בדמות מיסוי על אמזון.

הפגנה, בין אם היא מתקיימת מחוץ לביתו של ראש העיר או בתוך בניין העיריה, אינה מנוגדת לחוק. גם שימוש בעמדה ציבורית בשביל לארגן פגישה של פעילות ופעילים מהקהילה כדי לקדם מס על התאגידים הגדולים היא לא פשע. אבל הכוחות שעומדים מאחורי מהלך ההדחה, בהחלט היו רוצים שהדברים האלה יהיו בלתי־חוקיים, והם גם רוצים להדיח את אחת הנציגות הציבוריות היחידות בארה״ב שמוכנה לשים את עצמה בחזית המאבק למען אנשים עובדים ושכבות מדוכאות.

מה מייצג מהלך ההדחה?

מה באמת עומד מאחורי מהלך ההדחה? רשימת התורמים לקמפיין ההדחה עוזרת לרדת לשורש העניין. היא מורכבת מכל המי ומי של מנהלי חברות נדל״ן, קרנות הגידור, משקיעים ובעלי דירות גדולים, מעבידים שמנסים למנוע התאגדות במקום עבודה ואנשים מאד עשירים. למעשה, שלושת משפחות ההון הגדולות ביותר במדינת וושינגטון תרמו כסף לקמפיין ההדחה. בסופו של דבר, הקמפיין הזה מייצג את הזעם של בעלי הכוח והאמצעים נגד העובדה שקשאמה הצליחה במשך שמונה שנים לבנות תנועות של מעמד העובדות והעובדים שהגיעו להישגים גדולים.

מעבר להשגת העלאה בשכר המינימום ל־15 דולר לשעה ומיסוי על אמזון, בכהונתה של קשאמה במועצת העיר היא עזרה לקדם חקיקה שמגינה על זכויות של שוכרי דירות, היא הגיעה לאין ספור משמרות שביתה של עובדות ועובדים, ארגנה מאבקים מנצחים של דיירות ודיירים נגד פינויי בתים, ועזרה להשיג עשרות מיליוני דולרים לשירותים חברתיים באמצעות ארגון של מאבק למען "תקציב עבור אנשים מן השורה" בכל שנה ושנה מאז שנבחרה לתפקיד.

שעה שהיא המרקסיסטית היחידה בארה״ב שמכהנת בעמדה ציבורית נבחרת, היא מהווה איום אמיתי על פוליטיקת "עסקים כרגיל", ועל המעמד השליט, שפשוט לא סובל אותה. הם היו עד כדי כך נואשים להיפטר מקשאמה שהתאגידים הגדולים השקיעו 4 מיליון דולר כדי לנצח אותה לצד עוד מועמדים פרוגרסיביים בבחירות בסיאטל ב־2019, כולל השקעה של 1.4 מיליון דולר מצד אמזון לבדה. רוב הכסף הזה הושקע בחיזוק היריב הפרו־תאגידי של קשאמה — אבל עובדות ועובדים השיבו מאבק, התארגנו, הצביעו בקלפי בשיעור היסטורי ובחרו מחדש בקשאמה לכהונה שלישית. התבוסה המדהימה שנחלה אמזון בנתה מומנטום לניצחון בקרב על מס אמזון תוך פחות משנה לאחר מכן.

כפי שניתן לראות אין ספור פעמים לאורך ההיסטוריה, כשתאגידים גדולים וגורמים במעמד השליט מפסידים בקרב מכריע, הם יעשו הכול בשביל להפוך את התוצאה. במקום לאפשר לקשאמה לכהן ארבע שנים בהתאם לרצון הבוחרות והבוחרים בסיאטל, הם בישלו מהלך הדחה שנועד להפוך את תוצאות הבחירות שהם לא הצליחו לקנות, באמצעות קיום ההצבעה הכי פחות דמוקרטית שהם הצליחו לתחמן.

הצבעת ההדחה הזאת מזכירה באופן ברור את הסיפור של הנציגה הסוציאליסטית הנבחרת הקודמת בסיאטל — אנה לואיז סטרונג, אקטיביסטית ועיתונאית שנבחרה למועצת החינוך העירונית בשנת 1916. בזמן שהמעמד השליט פתח בקמפיין לאומני עם ההצטרפות של ארה״ב למלחמת העולם הראשונה, סטרונג התמודדה עם קמפיין הדחה שהתמקד בעמדות שלה שהיו אנטי־מלחמתיות ופרו־עובדות ועובדים. סטרונג הפסידה בהצבעה על המשך כהונתה. הגל האנטי־סוציאליסטי שהביא להדחת סטרונג, יחזור שוב בשנות ה־1950 תחת הכותרת "מקרתיזם". בזמן שסוציאליסטיות וסוציאליסטים נבחרים היום באמריקה לתפקידים ציבוריים במספרים הולכים וגדלים, אנחנו יכולים לצפות לתחייה מחדש של התקפות מקרתיסטיות ורדיפה של סוציאליסטיות וסוציאליסטים.

בנוסף לכל זאת, קמפיין ההדחה נגד קשאמה, משדר מסר חשוב בכך שהוא קושר בינה לבין תנועת ה־BLM. ההתקוממות תחת הסיסמא 'צדק לג׳ורג' פלויד' הייתה תנועת המחאה הגדולה ביותר בהיסטוריה של ארה״ב ומפגן כוח רב־עוצמה של זעם המוני נגד אלימות משטרתית גזענית. לראשונה בעשורים האחרונים, ערים גדולות קיצצו בתקציבי המשטרה במקום לממן להם עוד התחמשות בציוד צבאי (על אף שרבים מאותם קיצוצים בוטלו מאז).

להפגין יחד עם תנועת ה־BLM זה לא נגד החוק — אבל אם הם יצליחו להדיח את קשאמה בגלל שהיא עשתה זאת, הם יכלו לדכא באופן נחרץ יותר תנועות מחאה, לקבוע תקדים מסוכן עבור נציגים ונציגות סוציאליסטים.ות שישתתפו בהן ולהמשיך לחזק את הנרטיב הימני שמחאות ה־BLM הן "התפרעויות".

המערכת תומכת בהדחה

רטורית, קמפיין ההדחה חוזר שוב ושוב על הטענה כי אף אחד או אחת הוא לא מעל החוק, על אף שעד עכשיו הם לא נקבו באף חוק שקשאמה הפרה. בזמן שהם נצמדים לרעיון של שלטון החוק — לפיו החוק תקף לכולם באופן שוויוני — קמפיין ההדחה עצמו מערער באופן מודע על הזכויות הדמוקרטיות הבסיסיות ביותר של הבוחרות והבוחרים בסיאטל באמצעות דיכוי הצבעה בוטה.

זה לגמרי צפוי שהימין יגלה צביעות מסוג זה. אלא שבכל שלב ושלב גם המוסדות הבלתי־משוחדים לכאורה של הדמוקרטיה הקפיטליסטית חיזקו וקידמו את הצביעות הזאת. למעשה, מה שבכלל איפשר לקמפיין ההדחה להבטיח את קיום ההצבעה באופן חסר־תקדים בדצמבר, היה דחיית ההחלטה בנושא על יד בית המשפט העליון של מדינת וושינגטון בשלושה חודשים מעבר למועד המתוכנן למתן פסק הדין והשארת האישומים נגד קשאמה על כנם על אף שהם לא רק כוזבים, אלא גם ניתנים בקלות להפרכה.

רק חודשים מספר לפני כן, אותו בית משפט סירב לאשר מהלך הדחה נגד ראשת העיר ג׳ני דורקן בגין האישור שנתנה לשימוש נרחב בגז מדמיע נגד מחאת צדק לג׳ורג' פלויד. השימוש בגז בהפגנות בעיצומה של מגיפה של נגיף נשימתי נתפס כל כך לא קביל מבחינה ציבורית שראשת העיר אף זכתה לכינוי "ג׳ני גז מדמיע" — ועדיין ביהמ״ש העליון פסל במהרה את האישומים נגדה. באופן מקומם, בית המשפט פסל גם את מהלך ההדחה של השריף המקומי ג׳ון סנאזה, שסירב לחייב את השוטרים תחתיו ללבוש מסכות קורונה.

אותם מקרים של אי־צדק חמור מצטרפים לרקורד ארוך של התייצבות מערכת המשפט תחת קפיטליזם נגד עובדות ועובדים ואנשים מהשורה. בתי המשפט נכשלו לחלוטין בעשיית צדק עם קורבנות האלימות המשטרתית, ובאופן שגרתי לא פוסקים כנגד שוטרים אלימים שנתפסו בווידאו. רק לפני חודשיים, בית המשפט העליון בארה״ב עצם עיניים לנוכח החקיקה בטקסס שאסרה על ביצוע הפלה אחרי השבוע השישי להיריון, לפני שמרבית הנשים יודעות שהן נכנסו להריון, ותוך סירוב לפעול על פי התקדים המשפטי ההיסטורי של "רו נגד וייד".

מהסיבה הזאת תנועות מחאה ומאבקים למען צדק הגיעו לאורך ההיסטוריה למסקנה שיש להפר חוקים לא צודקים ולהיאבק נגד בתי המשפט בשביל להשיג שינוי אמיתי. בזמן התנועה למען זכויות האזרח בארה״ב, זה לא היה חוקי להתנגד להפרדה גזעית. הסירוב של רוזה פארקס לשבת במושב האחורי של האוטובוס היה מנוגד לחוק, ועזר להצית את החרם ההיסטורי על התחבורה הציבורית במונטוגמרי שסלל את הדרך לביטול ההפרדה הגזעית במוסדות ציבוריים.

במיוחד על רקע ההכפשות של קמפיין ההדחה נגד תנועת ה־BLM, שווה להזכיר שוב כי ההישגים הגדולים ביותר הגיעו באמצעות מאבקים בלתי מתפשרים שהיו מוכנים להפר חוקים לא צודקים כשזה היה נחוץ. קשאמה לא עברה על החוק, אך היא תמיד הייתה מוכנה לשים את עצמה בקו האש בשביל לעמוד לצד עובדות ועובדים, כפי שכל סוציאליסטית וסוציאליסט אמורים לעשות.

אבל מהלך ההדחה מראה כיצד בתי המשפט הקפיטליסטיים יאבקו בכל הכוח — ויוותרו על כל מראית עין של ניטרליות — כדי להביס פייטריות סוציאליסטיות שמסכנות את המערכת שלהם.

העיניים נישאות לסיאטל

אם מהלך ההדחה יצליח, הוא יהווה תקדים מסוכן להמשך: אם האליטה הקפיטליסטית לא תצליח להיפטר מסוציאליסטית בעמדה ציבורית נבחרת באמצעות שימוש בשיטות הרגילות (כמו הצפה של קמפיין הבחירות במימון תאגידי, למשל) היא לא תבחל בשום אמצעי. במובן הזה קמפיין ההדחה נגד קשאמה סוואנט הוא מקרה מבחן — אם היא תודח ממועצת העיר על בסיס אישומים גזעניים קלושים, ותוך כדי דיכוי שיעור ההצבעה בקרב אנשים עובדים.ות, הדרך תיסלל להתקפות נוספות על נבחרי ונבחרות ציבור סוציאליסטיים, לפגיעה אפשרית בהישגים בסיאטל ולמתקפה רחבה יותר נגד ה־BLM והשמאל ברמה הארצית.

על אף שהבחירות חסרות התקדים האלה מהוות אתגר רציני (למעשה זאת תהיה זירת המאבק הקשה ביותר עד היום עבור התנועה שלנו בסיאטל), הרקורד שלנו מראה כי לא כדאי לזלזל בנו. אם נצליח למנוע את ההדחה ולהגן על העמדה של קשאמה סוואנט — מנהיגה סוציאליסטית אמיתית ופורצת דרך — לא רק שנוכל להראות שוב כי אמזון וכרישי הנדל״ן הם לא בלתי מנוצחים, אלא שנוכל גם לבנות מומנטום רציני להשיג בפעם הראשונה פיקוח שכר דירה בסיאטל.

הרבה מונח על הכף ואנחנו לא משחקים בונקר — יש לנו עולם שלם לזכות בו.

הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.