הפגנה סוערת בת״א ואיום בהתפטרות המונית בתגובה להכרזת שר הבריאות
איגוד ועדי התחבורה בכוח לעובדים נערך לשביתה ארצית
X
תודה רבה!
אוקיי, ההודעה שלך נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
סטודנטים מהנגב המערבי נגד המלחמה
הצהרה של סטודנטים יהודים וערבים ממכללת ספיר בשדרות (בהם גם פעיל של תנועת מאבק סוציאליסטי) שמתנגדים למלחמה. "אנו תושבי עוטף עזה, סטודנטים ומרצים, ערבים ויהודים, מתנגדים למלחמה, במיוחד במקום שבו הופגזנו על־ידי קסמים במשך 8 שנים ושכנינו חיו תחת כיבוש, עוני ומצור"
1,558

המלחמה הזאת, כמו הקודמת, וכמו אינספור מבצעים צבאיים, לא מספקת שום פיתרון אמיתי לבעיות ביטחון, אלא רק מעמיקה את הסכסוך וסוללת את הדרך לעימות המדמם הבא. אנו תושבי עוטף עזה, סטודנטים ומרצים, ערבים ויהודים, מתנגדים למלחמה, במיוחד במקום שבו הופגזנו על־ידי קסמים במשך 8 שנים ושכנינו חיו תחת כיבוש, עוני ומצור. התקיפה הצבאית היא רק סימפטום כישלון של הממשלה. המשך הלחימה יביא אך ורק לעוד הרוגים, אזרחים וחיילים.

שיקרו לנו. אמרו לנו שאין כסף למיגון, אין כסף לפנסיה, לניצולי שואה, אין כסף להילחם בפערים החברתיים או להעלאת שכר המינימום, אבל פתאום מוציאים מיליארדים על מלחמה, שוכחים את המובטלים, המשבר הכלכלי והקיצוצים בתקציבי רווחה. הממשלה והתקשורת התגייסו כדי ליצור גל לאומנות חסר תקדים שרק מצדיק את המלחמה ומשקיט כל מחאת נגד.

דם נשפך בשביל יוקרה של שרי הממשלה

הממשלה הייתה לגמרי מודעת שהתקפה על רצועת עזה תוביל הסלמה, גם בירי הטילים על תושבי הדרום, וגם שיגיעו לטווחים חדשים, אבל לא טרחו למגן את התושבים באשקלון. זה לא מנע מהממשלה לצאת למלחמת דמים נוספת בחסות הבחירות. בניסיון אחרון ונואש להציל את עצמם בסקרים, ליבני וברק, גררו את האזור כולו למערבולת דמים נוספת.

יהודים וערבים מסרבים להיות אויבים

כמו המצור, גם מאות הטונות של חומרי הנפץ שהונחתו על רצועת עזה הם ענישה קולקטיבית שפוגעת בילדים, נשים, מוסלמים ונוצרים ומשאירה יותר ממיליון עזתים ללא מים, חשמל, או אוכל. הממשלה אחראית לזוועות בעזה. אנו מסרבים לטבח של כ־1000 בני־אדם ביניהם 330 ילדים ויותר מ 100 נשים!

בעזה ובשדרות ילדים רוצים לחיות

המשך ההפצצות יעמיקו את הקטסטרופה ההומניטארית שהייתה חמורה עוד לפני המלחמה, לאחר מצור על כל רצועת עזה. שיפסיקו לשקר לאזרחים, המשך המתקפה לא יביא ביטחון לתושבי עוטף עזה. את חומרת הנזק בעזה ימשיכו להרגיש גם לאחר המלחמה, שני הצדדים. כל הטקטיקות המזעזעות בעזה רק יגבירו את השנאה בין שני העמים ויחזקו את התשתית לצמיחת ארגונים קיצוניים.
תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.