ממשלת בנט־לפיד־מרצ החליטה להפריט את המאבק במגפה
תאגידי המזון החליטו להעלות מחירים, אך נבהלו ממחאה וחרם
X
תודה רבה!
אוקיי, ההודעה שלך נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
תמונות מהמתרחש ברצועת עזה
בצל הצנזורה התקשורתית הכבדה, החלטנו לפרסם כתבת וידיאו המסקרת חלק מהתופת ברצועת עזה. השבועיים האחרונים מוכיחים, שעל אחת כמה וכמה בתקופת מלחמה, התחרות ו"השוק החופשי" כשלו, שלושת ערוצי הטלוויזיה הגדולים ובדומה להם גם העיתונים ואתרי האינטרנט הישראלים, משדרים כולם בקול אחד וממלאים את תפקידם כשופר של האליטה הישראלית, הממשלה והצבא
1,816

במשך שבועיים כמעט ולא נראות תמונות מתוך עזה עצמה. ההרס, החורבן, הפצועים והמוות ברצועה לא תופסים מקום במהדורות החדשות, והפרשנים עוד מגדילים לעשות ומבקרים רשתות זרות אשר כן מראות את תמונת המציאות הקשה של נשים וילדים, של פצועים ומתים. היקף הקורבנות שמלחמת הבחירות גבתה בעזה עומד על למעלה מ־700 הרוגים עד כה, מתוכם כ־220 ילדים. האיסור שהטיל הצבא על כניסת תקשורת לתוך הרצועה, נועד להתיר לו לנהוג ביד חופשית וללא ביקורת ציבורית מתוך ישראל, כפי שהתפתחה בזמן מלחמת לבנון הראשונה לאחר הטבח במחנות הפליטים סברא ושתילא. המטרה של סרטון זה אינה להתעלם מהמציאות קשה בשדרות וישובי הדרום, תוצר המדיניות הביטחונית הכושלת של ממשלת ישראל. המציאות הקשה בישובי הדרום, שסובלים מהזנחה ממשלתית עקבית ומחוסר עניין תקשורתי, מוצגת דווקא עכשיו בתקשורת הישראלית ומודגשת בנימה צבועה על־ידי דוברי הממשלה רק כדי להגדיל את התמיכה הציבורית במלחמה.
תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.