לא לחזור לעסקים כרגיל, לבטל את החקיקה, ממשלת נתניהו–בן גביר הביתה!
לשתק את המדינה עם שביתה כללית
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
כן לזכות השביתה של הכבאים
הכבאים שנאבקו במשך שנים נגד המחדלים שאיפשרו את אסון השריפה בכרמל בתחילת דצמבר, נמצאים תחת מתקפה צינית של ממשלת נתניהו שתובעת לשלול מהם את זכות השביתה
2,131

2,131

כידוע, מצבם של שירותי הכבאות בארץ עגום. באירופה יש כבאי אחד לכל 1000 איש, ובישראל המצב בשטח הוא של אחד ל־7000! זו התוצאה של הקיצוצים המתמשכים בתקציב שירותי הכבאות, שרק בשנה האחרונה ספג קיצוץ נוסף של 32 מיליון שקלים. מצב זה מדגיש את הצורך במאבק על זכויותיהם של הכבאים ועל הזכות שלנו לקבלת שירותי כבאות הולמים.

מצב שירותי הכבאות הוא רק דוגמא אחת להפקרות מצד הממשלה. במקביל ניתן להצביע גם על ההשלכות ההרסניות של הקיצוצים המאסיוויים בתקציבי החינוך, הסיעוד ומערכת הבריאות.

בתגובה לזעם בציבור ולמחאת המשפחות השכולות הציעה הממשלה העלאה זעומה ובלתי מספקת בתקציב הכבאות, וזאת "בתמורה" לשלילת זכות השביתה של הכבאים. הדרישה לוויתור על זכות השביתה אינה רק מרתיחה ואנטי־דמוקרטית, אלא גם מאיימת על איכות שירותי הכבאות בעתיד. מדובר בניסיון לשלול מהכבאים את אחד מכלי המאבק המשמעותיים של האיגוד המקצועי, ולטרפד כך לא רק את יכולתם להילחם על זכויותיהם, אלא גם את יכולתם למנוע קיצוצים נוספים ופגיעות נוספות דוגמת תוכניות להפרטה.

ניסיון ציני להאשים את הכבאים

אסון השריפה בכרמל חשף מחדלים חמורים ובעקבות כך עורר זעם עצום אצל רבים. על הרקע הזה ניסו מפלגות הממסד ומשרדי ממשלה כאלה ואחרים להטיל באופן ציני את האשמה על העובדים עצמם, תוך פיזור שקרים אודות היקף השכר שהם מקבלים ושעות העבודה שלהם. סירוב הכבאים ל"רפורמה" האנטי־דמוקרטית הוצג כביטוי ל"תאוות בצע" מצידם.

אלה טענות מגוחכות. הכבאים הם שנאבקו במשך שנים נגד הלנות־שכר ולמען תוספת תקנים, מישרות ותקציב לציוד, לטובת כולנו, בזמן שהממשלה המשיכה לקצץ בתקציבי השירותים הציבוריים ולחלק לבעלי־הון מתנות חינם, כגון נכסים ציבוריים, משאבי טבע והטבות מס.

מאבקם של הכבאים למען תקצוב הולם של שירותי הכבאות ונגד הניסיון לשלול מהם את זכות השביתה, הוא אינו רק עניינם הפרטי כמובן. הכבאים וההסתדרות צריכים להרחיב את המאבק כך שיכלול מגזרים נוספים במשק, בדרישות לתוספות שכר, קניית ציוד חדיש, תוספת תקנים ומישרות במגזר הציבורי, וביטול כל ההפרטות שנעשו עד כה.

האסון בכרמל היה סימפטום עגום למחלה. ההפרטות, הקיצוצים ורמיסת זכויות העובדים מובילים לקטסטרופות מהן לא נוכל להתחמק אם לא נתארגן ונילחם על זכויותינו. הקפיטליזם הורג והאסון בכרמל הוא דוגמא מובהקת לכך.

הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.