לשבות בעד "כולם תמורת כולם", סיום המלחמה ונגד ממשלת הדמים
לעצור את מתקפת הנקם ומרחץ הדמים בעזה, להיאבק ולהציב אלטרנטיבה לממשלת האסון, המצור והעוני
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
להיאבק בגורם הראשי לאסון השריפה – להפיל את ממשלת ההון
בסולידריות עם הכבאים ותושבי הכרמל
2,220

2,220

אסור לתת לשרי ממשלת ההון, האחראים לאסון, להתחמק ולגלגל את האשמה על הכבאים, שלא הסכימו לוותר על זכות השביתה שלהם, וגם לא על הערבים הדרוזים תושבי הצפון. זה הזמן להתארגן כדי לשים סוף לקיצוצים ולהפרטות של שירותי הכבאות, ולדרוש שיקום ופיצוי מלאים לתושבי הכרמל.

השריפה הקטלנית בכרמל כבר גבתה את חייהם של כ־42 בני־אדם, שרפה מעל 35 אלף דונם של יערות והביאה לפינוי של כ־17,000 תושבים מבתיהם. האחריות על הרס שירותי הכבאות נופלת על כתפי ממשלות ההון: בישראל ישנו כבאי אחד על כל 7,000 תושבים במקום התקן הנחוץ של כבאי ל־1,000 תושבים, ובנוסף הציוד מיושן וחסרות תחנות. ארגון הכבאים הארצי היה היחיד שהתריע שוב ושוב, הפגין ויצא לשביתה במחאה על כך! לעומת הכבאים, ממשלות ההון ופקידיהן באוצר דווקא מעוניינים לסתום לכבאים את הפה ולהתנות את הזרמת התקציב בהקמה של 'רשות כבאות ארצית' או בהכפפת מערך הכבאות למשרד לביטחון הפנים. מטרת צעדים אלה היא במידה רבה לשלול מהכבאים את זכותם להיות מאורגנים ולשבות. עד אז מבחינת האוצר — ייבוש תקציבי ו"שיישרף העולם"...

ספינים בתקשורת כדי לחמוק מהאשמה

ה"מאמצים" של ביבי ושאר השרים להביא מטוסי כיבוי מחו״ל לא יכסו על העובדה שהם אלה שהפריטו ב־2001 את שירותי הכיבוי מהאוויר לחברה פרטית, שכשלה לחלוטין בכיבוי השריפה. הם מתהדרים ב"מאמצים" לייבא חומרים מעכבי בערה מחו״ל, אבל לא מספרים לנו שחברת כימיקלים לישראל (כי״ל) של האחים עופר, היא אחת היצרניות הגדולות בעולם של חומרים מעכבי בערה, המופקים מהמינרלים שנחצבים במפעלי ים המלח. אז מפעלי ים המלח הופרטו, כי״ל חומקת אפילו מתשלום תמלוגים שהיא חייבת למדינה, ואסון רודף אסון. רק לפני שבועיים גרמה דליפת הגז בבז״ן (גם כן בבעלות עופר) למותם של שני עובדי קבלן וחשפה שוב את הסכנה לעובדים ולתושבים באזור מפרץ חיפה. הרווחים שלהם עולים בבריאות ובחיים שלנו, ולכן חייבים לעקור את מדיניות ההפרטה מהשורש!

סוף להסתה הלאומנית נגד ערבים

המשטרה כבר נאלצה לחזור בה מההאשמה שהשריפה הגדולה היא תוצר של הצתה מכוונת ולפרסם כי ככל הנראה מדובר בטיפול רשלני במדורה. כעת מופנית אצבע מאשימה בדבר הצתות אחרות לכאורה לעבר תושבים ערבים בצפון. ההסתה הלאומנית כבר גררה הצתה של בית הקברות המוסלמי בחיפה. אי־אפשר להתעלם מהעובדה שהפרסום המוקדם עוד בטרם התבררו עובדות כלשהן מונע מהאינטרס הגדול של מפלגות השלטון וגורמים אחרים בממסד להסיט מעצמם את אש הביקורת ולמצוא שעיר לעזאזל שיישא באשמה. במקרה הזה מדובר בערבים דרוזים שמתגוררים בסמוך מסומנים כ"סכנה לציבור" וזאת על רקע קמפיין גזעני כללי נגד ערבים פלסטינים תושבי ישראל (בפרט באזור הגליל, שם מהווה האוכלוסייה הערבית רוב).

להתארגן למאבק כדי למנוע את האסון הבא

אסור לתת לביבי, ברק, ליברמן וישי לחמוק מהאשמה. חייבים להתארגן למאבק כדי למנוע את האסון הבא ולשם כך יש צורך בהשקעה תקציבית מאסיווית. מאיפה יבוא הכסף לפיצוי התושבים שנפגעו באסון, לשיקום הכרמל ולהחייאה של שירותי הכבאות?

במקום לחלק לבעלי־ההון, כמו האחים עופר ותשובה, מתנות בשווי מיליארדים, צריך לבטל את הקלות המיסים שניתנו לבעלי־ההון בשני העשורים האחרונים ולהלאים מחדש את משאבי הטבע ומערכות התשתית במדינה, כמו מפעלי ים המלח ומשאבי הגז. אלא שאת זה ביבי והממשלה ממש לא מתכוונים לעשות.

האסון בכרמל חשף שוב עד כמה דחוף לבנות כוח פוליטי סוציאליסטי, שיוכל לאחד במאבק עובדים וצעירים, יהודים וערבים, נגד ההתקפות הרות־האסון שממטיר עלינו שלטון ההון. יש צורך בבניית מפלגה של עובדים, שתהווה אלטרנטיבה פוליטית למפלגות שלטון ההון, הממשיכות בהרס השירותים החברתיים, הרס הסביבה, התקפות על תנאי העבודה והמחייה של עובדים ועניים ובליבוי אש הגזענות, הדיכוי הלאומי והסכסוך.

הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.