לחזק את המחאה חוצת־הגבולות לעצירת מרחץ הדמים
לא לעוד "חילוצים" באמצעות מעשי טבח — להיאבק לשחרור כולם תמורת כולם ולסיום מרחץ הדמים!
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
המשבר בעיתונות
בלחץ המאבק התחייב דנקנר למו״מ על תשלום חובותיו לעובדי מעריב
המאבק על המשך קיומו של העיתון ועל עתיד ענף התקשורת בישראל נמשך
1,379

1,379

על רקע כוונת עובדי מעריב לשוב ולהפגין מול משרדי תאגיד האחזקות IDB ובעקבות סדרה של הפגנות סוערות בשבועות האחרונים, התחייב נוחי דנקנר (הבעלים של IDB ולשעבר בעל השליטה הראשי בעיתון) להיכנס למו״מ קצוב בזמן על הסכם לתשלום חלקה של IDB בחובות העיתון לעובדים.

היום (ראשון) בשעה 12:00 כינס מטה המאבק המשותף של ועדי העובדים במעריב (העיתונאים, הדפוס וההפצה ועובדי המנהלה) אסיפת עובדים בתל־אביב ועדכן על החדשות. חגי מטר, יו״ר הוועד, הדגיש בפני העובדים שמה שמסתמן כהישג נקודתי הוא תוצאה ישירה של המאבק והפעלת הלחץ, ולכן מאמצים אלה מוכרחים להימשך: "זה מה שמבטיח את הזכויות שלנו, אנחנו דורשים היום מנמרודי להשוות את חלקו — כי אנחנו נלחמים עד השקל האחרון!" אמר חגי באסיפה.

לאחר האסיפה החלה הפגנה בהשתתפות מאות עובדים, ביניהם גם עובדי הדפוס וההפצה. המפגינים חסמו את הרחובות קרליבך והחשמונאים ואף את גשר מעריב. "דנקנר שלום — איפה הכסף שלנו היום?!" קראו העובדים בהפגנה.

אל המקום הגיעו גם נציגי ועדים אחרים בענף, מהסתדרות העובדים ומאגודת העיתונאים, ובהם יו״ר ועד עיתונאי הארץ־TheMarker, אריאל גוטליב.

העובדים דורשים כמובן תשלום בפועל ולא הבטחות סרק, וכמו כן הם דורשים ברמת העיקרון תוכנית חילוץ מצד המדינה שתבטיח את עתיד מקומות העבודה בענף ותחזק את חופש העיתונות. אל עורכי־הדין שמנהלים כעת את העיתון כנאמנים מטעם בית המשפט הגיעו כ־20 הצעות רכש לעיתון או לחלקים ממנו אשר פרטיהן טרם פורסמו. במקביל בוחנים העובדים אפשרות לרכוש חלק ממניות העיתון וליטול חלק מסוים בניהול העיתון בעתיד.

בסוף ההפגנה אמר חגי מטר כי זהו לא סוף המאבק וכי העובדים יגיעו לביתו של דנקנר, לבית ראש־הממשלה, ולאן שרק צריך כדי להבטיח את זכויותיהם ואת שמירת מקום עבודתם.

תנועת מאבק סוציאליסטי מברכת את עובדי מעריב על ההתקדמות במאבקם וקוראת לכלל הוועדים בתחום התקשורת לחזק את שיתוף הפעולה במאבק להבטחת מישרות העובדים ולקידום חופש העיתונות.

הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.