בלי פתרון לסכנת ההדבקה, בלי מענה לצרכים החינוכיים
ממשלת ה"שינוי" הגישה תקציב חונק ועוד שורה של גזירות
X
תודה רבה!
אוקיי, ההודעה שלך נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
גאווה 2015
מול הומופובים בשלטון – צריך להיאבק בשביל שוויון!
הצהרות התמיכה המזויפות של נתניהו לא ישנו את העובדה שמדובר בממשלה הומופובית, גזענית ומסוכנת שחובה להיאבק בה
1,692

קמפיין הבחירות האחרון של "הבית היהודי", שמועמדיה ביטאו שנאה ודעות קדומות כלפי להט״ב, זיעזע רבים, ובצדק. עכשיו בנט הוא שר החינוך, ובצלאל סמוטריץ׳, שאירגן את "מצעד הבהמות" נגד מצעד הגאווה בירושלים, הוא חלק מהקואליציה.

גורמים אחרים בממשלה יכולים אולי לשחרר הצהרות תמיכה, אבל הן ריקות מתוכן וברוב המקרים נועדו למטרות "פינקווש" — שימוש במאבק הלהט״בי כדי לכסות על הדיקטטורה של הכיבוש וההתנחלויות, בזמן שהממשלה סוחטת להט״ב פלסטינים ומאלצת אותם לבחור בין שיתוף־פעולה עם השב״כ לבין חשיפה, שתי אפשרויות שכרוכות בסכנת חיים.

נישואים חד־מיניים? סוף לאפליית טרנסג׳נדרים? תקציבים לדיור ולתמיכה בנוער להט״בי שנזרק מהבית? חינוך מיני, מגדרי ואנטי־הומופובי בבתי הספר? הקואליציה של "הליכוד", "הבית היהודי", "ש״ס", "יהדות התורה" ו"כולנו" חוסמת את כל אלה.

הממשלה עומדת לנצל דעות קדומות ובורות לקידום סדר היום ההרסני והקפיטליסטי שלה, שכולל גזירות כלכליות והסתה לאומנית, שבעצמן יוצרות קרקע פורייה לדעות קדומות, בפרט נגד להט״ב. אם זה תלוי בהם, הומופובים כמו אלו מהנהלת אוניברסיטת בר־אילן, שמנעו קיום אירוע גאווה בקמפוס, ימשיכו לקבל רוח גבית.

רוצים שוויון? צריך להיאבק!

אבל זה תלוי גם בנו. אף הישג של המאבק הלהט״בי לא הושג בלי מאבק, ומאבק עוצמתי מלמטה יוכל לכפות על הממשלה ויתורים, כפי שבזכות מאבק, אירלנד, אחת המדינות השמרניות באירופה, נהפכה לארץ הראשונה בעולם שבה בוטלה בהצבעה ציבורית ברמה הארצית אפליה של זוגות חד־מיניים בזכויות נישואים.

המחאה של פעילי זכויות להט״ב נגד "הבית היהודי" בזמן הבחירות והחיבור של פעילי זכויות להט״ב עם עובדי כי״ל השובתים ותושבי גבעת עמל, הנאבקים כולם נגד סדר היום של שלטון ההון והדיכוי, מצביעים על הדרך קדימה!


תנועת מאבק סוציאליסטי קוראת ל:

  • סוף לאפליית זוגות חד־מיניים בזכויות נישואים והורות ובקבלת שירותים. הכרה מיידית בזכות לרישום נישואים אזרחיים לכל ללא אפליה!
  • מאבק בלתי מתפשר באפליה החוקית והחברתית על רקע נטייה מינית וזהות מגדרית. ביטול מיידי וגורף של כל צורות האפליה בחוק. סוף לאפליית להט״ב באפשרות לתרום דם.
  • מימון ציבורי מלא לכל הטיפולים הרלוונטיים עבור טרנסג׳נדרים/ות. תקצוב מלא מהמדינה לכל מרכזי התמיכה לנוער להט״בי.
  • קידום הסברה וחינוך לשוויון ללהט״ב בכל בתי הספר, הקמפוסים ומקומות העבודה, כולל ביוזמת ארגוני העובדים והסטודנטים. יישום מדיניות מחמירה נגד בריונות.
  • גאווה במאבק: לא למסחור מצעדי הגאווה — להמשיך ולבנות מאבק להט״בי לוחמני נגד אפליית ודיכוי להט״ב ולמען שוויון ושחרור אמיתי לכל.
  • גאווה בסולידריות: סולידריות עם להט״ב פלסטינים בשטחים! כן למאבק לשלום ונגד הכיבוש. סוף לשימוש הציני של הממשלה בהישגי המאבק הלהט״בי לצורך טיוח הכיבוש.
  • להיאבק נגד ממשלת ההון וההתנחלויות של נתניהו ולמען אלטרנטיבה בדמות מפלגה רחבה של ציבור העובדים והעובדות, שתוביל מאבק לשינוי סוציאליסטי של החברה.תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.