לעצור את מתקפת הנקם ומרחץ הדמים בעזה, להיאבק ולהציב אלטרנטיבה לממשלת האסון, המצור והעוני
ממשלת נתניהו מתנערת מכל אחריות לאסון בביה״ח בעזה, כשברקע אלפי הרוגים מההפצצות
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
ארה״ב
הישג ראשוני למאבק להעלאת שכר המינימום
באחד במאי 2014 הכריז ראש העיר סיאטל בארה״ב כי ועדה שהוקמה לצורך בחינת נושא שכר המינימום בעיר ממליצה להעלותו מ־9.32 ל־15 דולר לשעה
1,776

1,776

מדובר בתוצאה של לחץ אדיר שהופעל על המועצה העירונית מצד שורה של מאבקים ושביתות של עובדי רשתות המזון המהיר, כמו גם בהשפעת קמפיין הבחירות של המועמדת הסוציאליסטית קשאמה סוואנט, פעילת תנועת "אלטרנטיבה סוציאליסטית" (התנועה האחות של "מאבק סוציאליסטי" בארה״ב), שנבחרה למועצת העיר, וההתארגנות של הקמפיין להעלאת שכר המינימום תחת הכותרת "15 עכשיו".

אך המאבק לא נגמר בכך. לפי ההצעה הנוכחית התאגידים הגדולים — שהפעילו לחצים כבדים נגד דרישת הקמפיין — ייפרסו את העלאת השכר על פני שלוש שנים, ועד שנת 2025 יתאפשר להם להחשיב בשכר השעתי גם טיפים. בעסקים שהוועדה הגדירה כ"קטנים" — עד 500 עובדים — ההעלאה תתפרס על פני 5–7 שנים. מעבר לכך עדיין מדובר בהצעה בלבד, שטרם אושרה במועצה.

קשאמה סוואנט וההתארגנות "15 עכשיו" הודיעו שהם נחושים להמשיך להיאבק להעלאת השכר ל־15 דולר לשעה בתאגידים הגדולים ללא דיחוי וללא פריסה לפעימות, ולפריסה של לא יותר משלוש שנים לעסקים הקטנים באמת.

בכנס ציבורי גדול של "15 עכשיו" שנערך באפריל הוחלט לפעול לאיסוף עשרות אלפי חתימות במטרה ליזום משאל ציבורי כלל־עירוני (דבר נפוץ יחסית בארה״ב), אם ההחלטה שתתקבל במועצת העיר תהיה בלתי מספקת.

על אף שהמאבק רחוק מסיום, עצם ההכרזה על ההעלאה המתוכננת בעיר מרכזית וגדולה בארה״ב היא הישג חשוב, שצפוי לחזק את התנועה המתרחבת להעלאת שכר המינימום בסיאטל ובכל רחבי ארה״ב.

הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.