הישגים לצד תמרורי אזהרה בהסכם המתגבש – המאבק על החינוך ממשיך
הגנה על רווחי נדל״ן או על הזכות לדיור ראוי?
X
תודה רבה!
אוקיי, ההודעה שלך נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
"יום ירושלים"
לא למצעד השנאה הגזעני של הימין הקיצוני
רוב התושבים חושבים ש"מצעד הדגלים" יחריף את המתיחות בעיר ומתנגדים למעבר המצעד ברובע המוסלמי
1,681

היום (ראשון), כמדי שנה ב"יום ירושלים", עשרות אלפי צעירים צפויים להשתתף ב"מצעד הדגלים" — מצעד שנאה אלים בהובלת הימין הקיצוני, העובר בעיר העתיקה וברובע המוסלמי. הצועדים דופקים על דלתות הבתים והחנויות של התושבים הפלסטינים, תוך שהם קוראים "מוות לערבים", פוגעים ברכושם ומנסים להלך עליהם אימים. המשטרה עומדת מהצד ודורשות דווקא מהתושבים הפלסטינים להסתגר בבתים ולסגור את עסקיהם.

המצעד הוא עוד פרובוקציה של הימין הקיצוני בגיבוי המשטרה והעירייה. הוא מסכן את ביטחונם של התושבים הפלסטינים, ומחריף את המתחים הלאומיים בעיר — מה שפוגע בביטחונם של כלל התושבים, כולל היהודים.

תקציבים לשכונות, לא לימין הקיצוני

לפי סקר שנערך בקרב תושבים יהודים בירושלים לקראת המצעד השנה, 73% חושבים שהמצעד יחריף את המתיחות בעיר ו־61% מתנגדים למעבר המצעד ברובע המוסלמי. למרות זאת העירייה בחרה להגדיל פי שלושה את תקציב המצעד השנה ל־300 אלף שקל, במקום להשקיע בשירותים העירוניים הקורסים והתשתיות המוזנחות בעיר הענייה בישראל.

העירייה והממשלה מתיימרות לדאוג ל"ביטחון", אך בפועל הן ממשיכות לתת לארגוני הימין הקיצוני דוגמת להב״ה יד חופשית ללבות את הסכסוך הלאומי בעיר. אותם ארגונים מקדמים כפייה דתית, סקסיזם וכן הסתה נגד להט״ב, שגבתה את חייה של שירה בנקי ז״ל במצעד הגאווה שנערך בשנה שעברה.

די להזנחה, די לאפליה, די לעוני

ב"יום ירושלים" התעמולה הממסדית עובדת שעות נוספות כדי לטשטש את תמונת המצב האמיתית של העיר ה"מאוחדת": התושבים במערב סובלים ממדיניות הזנחה ועוני, ובמקביל תושבי מזרח ירושלים חיים תחת כיבוש, וסובלים ממדינות ההתנחלות הדוהרת, אפליה והיעדר דיור ופרנסה.

ככל שזה תלוי בממשלה ובעירייה, תושבי ירושלים, ישראלים ופלסטינים, ימשיכו להתמודד עם חיי מחסור ועוני וחשש מתמיד לשלומם. ממשלת הפירומנים של נתניהו־ליברמן־בנט תמשיך להחריף את הסכסוך, את העוני ואת משבר הדיור באמצעות מדיניות המטיבה עם הטייקונים וההתנחלויות על חשבון הצרכים של כלל החברה. אנחנו חייבים להתארגן למאבק.

אנחנו אומרים:

  • לא למצעד השנאה של הימין הקיצוני. הפסקת כל מימון ציבורי לפעילות הימין הקיצוני בעיר, דוגמת "מצעד הדגלים" וארגון להב״ה.
  • חיסול העוני והאפליה בירושלים. השקעה מסיבית בדיור, בחינוך, בבריאות, בתשתיות, ובפרנסה לכל. העלאת המיסוי על התאגידים הגדולים.
  • סוף לכיבוש ולהתנחלויות במזרח העיר. כינון שתי בירות בירושלים, תוך הבטחת חיי רווחה, שוויון זכויות לאומי ודתי, חופש פולחן וחופש מכפייה דתית.
  • צדק חברתי ושלום. הקמת מדינה פלסטינית עצמאית, שוות־זכויות, דמוקרטית וסוציאליסטית לצדה של ישראל דמוקרטית וסוציאליסטית.תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.