יאיר נתניהו יודע בשביל מי אבא שלו עובד
לא לגירוש, כן לשיקום שכונות!
תפריט אפשרויות פייסבוק العربية
₪16,063
עוד ₪3,937
להשגת היעד
תרומת סולידריות לקופת המאבק 2018
מאבק סוציאליסטי לא מקבלת מימון מטייקונים, מהממשלה או מקרנות הון. תמכו בנו, שתפו והצטרפו אלינו לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית.
שחיתות · העבודה המאורגנת · כלכלה · פוליטיקה · כיבוש ושלום · המזה״ת · בינלאומי · סטודנטים · נוער · נשים · להט״ב · בריאות · סביבה · היסטוריה ותיאוריה · התנועה
X
ארכיון כתבות
2000
יחוסל סחר העבדים
במדינת ישראל בסף המילניום השלישי, בחסות החוק ובעידוד ממשלות ישראל לסוגיהן, פורח ומשגשג שוק עבדים באמצעות חברות כוח־אדם. חברות אלה שחדרו לשוק במסווה של ספקיות עבודה זמנית הפכו כיום לזרוע העיקרית בחיסול העבודה המאורגנת בישראל ולחוד החנית במתקפה על זכויות העובדים, תוך כדי עשיית הון עתק על גבי עובדיהם. ספסרים אלה משלשלים לכיסם מחצית ואף יותר משכרם של העובדים ומקפחים את זכויותיהם הבסיסיות ביותר. אך חייבים לזכור חברות כוח האדם לא היו פורחות ללא שיתוף אינטרסים מצד המעסיקים ובראשם המעסיק הגדול ביותר – הממשלה. חברות כוח אדם הם מכשיר ביד המעסיקים כדי לפלג את העובדים ואיום על הישגיהם אשר הושגו במאבקים קשים במשך השנים. המובטלים, העובדים והנוער חייבים להתייצב כאיש אחד נגד מגמה זאת אשר באה לחסל את השגיו של המעמד העובד בארץ, ומשאירה בידי הדור הצעיר והמובטלים ברירה אחת – לעבוד דרך חברות ניצול ובתנאי עבדות. עד מתי ניתן יד לספסרים וסוחרי עבדים אלה להרוויח על חשבוננו? בידינו הכוח, אם נתאחד, לעצור זאת ולשלוח את הטפילים האלה לפח האשפה של ההיסטוריה.
‏| 16.02.2000
1   2   


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
info@socialism.org.il
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה בוועד למען אינטרנציונל עובדים (CWI), ארגון סוציאליסטי בינלאומי המאגד תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.