לחזק את המחאה חוצת־הגבולות לעצירת מרחץ הדמים
לא לעוד "חילוצים" באמצעות מעשי טבח — להיאבק לשחרור כולם תמורת כולם ולסיום מרחץ הדמים!
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
"5 מיליארד לבריאות"
לעצור את קריסת מערכת הבריאות!
קמפיין ציבורי לקראת הבחירות לכנסת, דורש תוספת של 5 מיליארד שקל בשנה למערכת הבריאות
1,365

1,365

מערכת הבריאות הציבורית בישראל על סף קריסה. על פי הנתונים של הסתדרות הרפואית (הר״י), הייבוש התקציבי של המערכת הביאה לירידה מתמשכת במספר הרופאים, ולעליה בזמן ההמתנה לטיפול רפואי — זמן שיכול להימשך חודשים ואף שנים.

בנוסף, מדי חורף חוזרת תופעת תפוסת היתר של בתי החולים והמיטות במסדרון. מספר מיטות האישפוז ביחס לאוכלוסייה עומד כיום על 1.7 לאלף נפש, כאשר הממוצע במדינות ה־OECD הוא 3.3 לאלף נפש. הצפיפות במחלקות אף עולה בחיי אדם, כאשר ההערכה היא שבין 4,000 ל־6,000 איש מתים מדי שנה מזיהומים נרכשים בבתי חולים!

הר״י פתחה בקמפיין ציבורי לקראת הבחירות לכנסת, בו היא קוראת לתוספת של 5 מיליארד שקל בשנה למערכת הבריאות. בהמשך לקמפיין, הוקם ב־7.3 גם פורום חירום ארצי בשם "5 מיליארד לבריאות", הכולל את הסתדרות האחים והאחיות (חלק מההסתדרות החדשה), וארגונים שונים לזכויות החולים.

הקמפיין ושיתוף הפעולה בין הארגונים השונים הוא צעד מבורך וחשוב, אבל למרבה הצער אינו מספיק בפני עצמו. בשלב הזה הוא לא מציע שום אפיק פעולה מלבד הזדהות כללית עם הקמפיין והפעלת לחץ על ראשי המפלגות לקראת הבחירות.

שינוי במדיניות הייבוש של מערכת הבריאות הציבורית דורש מאבק. הארגונים שלוקחים חלק בפורום –הר״י והסתדרות האחיות — צריכים להכריז על סכסוך עבודה לקראת השבתה של המערכת עד להשגת הדרישות. ההסתדרות הכללית צריכה לגבות את המאבק, שחשוב לכלל האנשים העובדים, באמצעות קיום אסיפות הסברה בנושא קריסת מערכת הבריאות במקומות העבודה. הקמפיין צריך גם להצביע על הטבות המס שניתנו לטייקונים ועל הפרטת משאבי הטבע, כדי לתת תשובה לשאלה מאיפה יבוא הכסף לתקצוב המערכות הציבוריות הקורסות.

*   מתוך עיתון "המאבק", גיליון מרץ־אפריל 2019
הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.