לעצור את מתקפת הנקם ומרחץ הדמים בעזה, להיאבק ולהציב אלטרנטיבה לממשלת האסון, המצור והעוני
ממשלת נתניהו מתנערת מכל אחריות לאסון בביה״ח בעזה, כשברקע אלפי הרוגים מההפצצות
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
תחבורה ציבורית
קחו מהטייקונים, לא מהרב־קו שלי!
תחבורה ציבורית צריכה בכלל להיות בחינם...
1,441

1,441

במסגרת התקציב החדש, הממשלה מנסה לייקר את מחירי הנסיעה באוטובוס! בממשלה החליטו לבטל את הנחת "ערך צבור" בכרטיס הרב־קו — כזו שניתנת אוטומטית בעת הטענת הכרטיס לכל המשתמשים ברב־קו.

בעקבות זעם ציבורי, ליברמן טוען כי ההנחות לאוכלוסיות ספציפיות כמו תלמידים.ות, וגמלאים — שיכולים להטעין היום סכום של 100 שקל ולהשתמש ב־200 — ימשיכו, אבל בשלב הזה זה לא מצוין במפורש בהצעת התקציב.

בממשלה החליטו בכל מקרה לשנות את התעריפים בערים שונות בארץ על מנת לייצר מחירים אחידים יותר לכלל הנסיעות, ובפועל, לייקר את המחירים בחלק מערי הפריפריה שנהנות כרגע ממחירי נסיעות מוזלים.

מדובר בגזירה שפוגעת בעובדות ובעובדים ובשכבות מרוששות ועניות. מעבר לכך — זו גזירה אנטי־סביבתית שפוגעת בעידוד שימוש בתחבורה ציבורית על פני רכב פרטי. משרד האוצר טוען שביטול ההטבות למשתמשי רב־קו יאפשר להשקיע עוד מאות מיליוני שקלים בתחבורה ציבורית. אכן צריך להוסיף קווים, לשפר את תנאי הנהגים ולהשקיע עוד הרבה בתקציבי התחבורה הציבורית — אבל מי שצריך לממן את ההשקעה הנחוצה הם בעלי ההון, יבואני המכוניות, חברות הדלק וברוני הגז — לא בני נוער, עובדים ועובדות או תושבי הפריפריה.

העובדה ששר האוצר ליברמן ושרת התחבורה מיכאלי, החליטו להטיל מיסים עלינו ולא על בעלי ההון מדגישה שלא מדובר ב"ממשלת שינוי". אמנם ביבי כבר לא ראש ממשלה, אבל ממשלת בנט־לפיד היא ממשלת הון קפיטליסטית, כמו קודמתה, ומשרתת בעלי הון וטייקונים ולא מייצגת את הצרכים של הרוב המוחלט באוכלוסייה.

אנחנו דורשות ודורשים:
  • לא לביטול הנחת ערך צבור ברב־קו והנחות מותאמות אחרות — כן לירידה דרסטית של תעריפי הנסיעה עד לביטול דמי הנסיעה באופן מלא. כן — תחבורה ציבורית צריכה להיות בחינם.
  • כן להשקעה מאסיבית במערכת תחבורה ציבורית נגישה, ירוקה ואיכותית, בבעלות ציבורית, שתמומן בעזרת מיסוי טייקונים ותאגידים.
  • סולידריות עם מאבק נהגי התחבורה הציבורית — כן להעלאת שכר הנהגים, שיפור תנאי העבודה והכרה בנהגי אוטובוס כעובדי ציבור
הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.